Nakladatelství

Kategorie:   Nakladatelství
Zobrazení 
  
06 TY A TVŮJ SKRYTÝ LÉKAŘ
Kraniosakrální systém (CSS) je fyziologickým systémem, který je přítomen nejenom u lidí, ale i u ostatních živočichů, kteří mají mozek a míchu. Formování kraniosakrálního systému začíná již při nitroděložním vývoji a zaniká smrtí jedince. Na základě výzkumu na Michigan State University Dr. Upledger prokázal, že se musí lebeční kosti nacházet ve stálém a jemném pohybu, aby se přizpůsobily stálým změnám tlaku mozkomíšního moku, který je přítomen uvnitř polouzavřeného hydraulického systému ohraničeného membránami. Jestliže ztratí lebeční kosti svoji schopnost pohybovat se v odpovídajícím rytmu CSS, může dojít k výskytu symptomů různých onemocnění.
Díky vlivu CSS na další funkce lidského organismu, je v dnešním vyspělém světě tato léčebná metoda využívaná škálou školených odborníků - osteopatů, všeobecných i chiropraktických lékařů, psychiatrů, psychologů, speciálních pedagogů, rehabilitačních a pracovních terapeutů, dentistů... Kraniosakrální terapie má pozitivní vliv i na autoregulační fyziologické činnosti těla.
Somatoemotivní uvolnění (SEU) je terapeutický proces, který dopomáhá tělu i duši zbavit se negativních zážitků z prožitých traumat. Současně podporuje vyrovnání se s emočně negativními situacemi.
Spojení výzkumu Dr. Upledgera a biofyzika Dr. Karniho blíže objasnilo, že lidské tělo v sobě zadržuje fyzické síly, které se v těle hromadí následkem traumat a shlukují se do tzv. energetických cyst, které se stávají dysfunkčními místy v lidském těle.
Při somatoemotivním uvolnění dochází k rozpadu nefunkčních energetických cyst a tím k obnovení rovnováhy tělesných funkcí a psychického stavu

TY A TVŮJ SKRYTÝ LÉKAŘ
Jméno autora: JOHN E. UPLEDGER
Cena s DPH 198,- Kč  


Vyhledat v textu

28. 6. Lubomír

Zítra: Petr a Pavel

Děkujeme všem podporovatelům

speciálně hlavnímu partnerovi

www.nestle.cz

generálnímu partnerovi týdenního stacionáře

www.modrapyramida.cz

Projekt OPPK

Modrý klíč - centrum vzdělávání pro zaměstnávání lidí s mentálním postižením

MK2


www.oppk.cz

Návštěvnost stránek

192831
modry_klic_patka